Глава ПриватБанку попередив Зеленського про ризики денаціоналізації - 5.0 out of 5 based on 1 review

За словами Крумханзла, скасування націоналізації ПриватБанку може привести до виведення коштів іноземними інвесторами.

У разі скасування націоналізації ПриватБанку Україні загрожує витік капіталу і падіння курсу національної валюти, заявив глава банку Петро Крумханзл, пише Financial Times. Це може статися, якщо президент Зеленський не прийме сторону ПриватБанку. За словами Крумханзла, наразі існує «реальний ризик», що українські суди можуть прийняти рішення про повернення банку його колишнім власникам — Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.

Також є ризик того, що готується в парламенті законопроєкт про неповернення колишнім власникам виведених з ринку банків допоможе ексвласникам Приватбанку отримати право на «щедру компенсацію».

«Якщо ситуація піде не так, дуже ймовірно, що Україна не отримає гроші (МВФ- ред.)», — зазначив Крумханзл. «Якщо риторика зміниться і позиція МВФ стане негативною, то багато хто з інвесторів фактично почне виводити гроші, які вони вже вклали в країну», — додав глава ПриватБанку.

Крумханзл нагадав, що наразі Ігор Коломойський подав близько 800 позовів до українських судів у справі про націоналізацію ПриватБанку. Під тиском міжнародних донорів президент Зеленський заявляв, що він підтримує націоналізацію ПриватБанку, але був менш категоричний у питанні про повернення банку власникам.

«Я не впевнений, що Зеленський, має правильну картину, тому що наявні у нього уявлення виходять від його оточення», — сказав Крумханзл.

Оцените пост:

11111