Мінфін передав ПриватБанк уряду, щоб його не забрав Коломойський - 5.0 out of 5 based on 1 review

Національний банк повідомив про зміну власника ПриватБанку.

Націоналізація ПриватБанку відбулась в грудні 2016 року, коли Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав 100% акцій неплатоспроможного ПриватБанку Мінфіну за 1 гривню.

Вже на 21 грудня 2016 року власником 100% акцій ПриватБанку була «держава Україна в особі Міністерства фінансів». Ці дані ж були на 1 січня 2019 року. Проте вже на 25 вересня 2019 року власником 100% акцій ПриватБанку стала «держава Україна в особі Кабінету Міністрів». Такі дані оприлюднені на сайті НБУ.

Олігарх, ексвласник ПриватБанку Ігор Коломойський заявив, що поверне в свою власність ПриватБанк у найближчому майбутньому. «Міжнародний валютний фонд знає, що ПриватБанк буде повернутий мені найближчим часом», — заявив олігарх.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ексвласники ПриватБанку не отримають ні акції банку, ні будь-які кошти.

Справа в тому, що в українських судах Ігор Коломойський оскаржує договір куплі-продажу акцій ПриватБанку між ФГВФО і Мінфіном. Якщо Мінфін програє, він має повернути акції олігарху. Але після передачі акцій уряду, Мінфін вже не має до них доступу.

Суд, який може ухвалити рішення о денаціоналізаії ПриватБанку, відбудеться вже 19 грудня. Колишні власники ПриватБанку просять додатковий час для підготовки до захисту в лондонському суді, де їх звинувачують в шахрайстві на $2,6 млрд.

Оцените пост:

11111