Нікопольський завод феросплавів частково погасить заборгованість ПриватБанку перед Національним банком - 5.0 out of 5 based on 1 review

8 серпня 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між Національним банком України та АТ «Нікопольський завод феросплавів», що є майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями АТ КБ «Приватбанк».

Згідно з мировою угодою, ініціатором якої виступив АТ «Нікопольський завод феросплавів», останній зобов’язується погасити заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна, на яке Національний банк України звертав стягнення в цьому судовому процесі.

Нагадаємо, у травні 2018 року Національний банк подав до Господарського суду Дніпропетровської області позовну заяву про звернення стягнення на рухоме майно, що належить АТ «Нікопольський завод феросплавів». Це майно було передано в заставу як забезпечення зобов’язань АТ КБ «Приватбанк» за кредитом рефінансування.

Вирішення судового спору з майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями АТ КБ «Приватбанк» через укладання мирової угоди відбулося вперше. Це стало можливим завдяки принциповій та послідовній позиції Національного банку щодо забезпечення виконання колишніми акціонерами ПриватБанку взятих на себе зобов'язань. На сьогодні на різних етапах судових розглядів перебуває ще більше двох сотень подібних справ не лише щодо ПриватБанку, але й банків, які свого часу були визнані неплатоспроможними й досі не виконали власні зобов’язання за кредитами рефінансування.

Оцените пост:

11111