ПриватБанк вітає важливе рішення Верховного Суду Ізраїлю проти ізраїльського банку Дисконт - 5.0 out of 5 based on 1 review

Як повідомлялося раніше, 18 грудня 2019 року ПриватБанк звернувся до Окружного суду м. Тель-Авіва, Ізраїль, з позовом до Ігоря Коломойського, Генадія Боголюбова, одного з найбільших банків Ізраїлю – Ізраїльського Банку Дисконт [Israel Discount Bank] (далі – “ІБД”) та інших відповідачів.

Позов стосується заявленої схеми привласнення коштів у розмірі щонайменше 600 млн дол. США, що були незаконно виведені з ПриватБанку у період з 2007 по 2011 роки та розміщені на банківському рахунку в ІБД.

ПриватБанк подав позов до ІБД в Ізраїлі як до одного із відповідачів, у зв’язку зі сприянням незаконному привласненню коштів Банку та порушенням ІБД його обов’язків перед ПриватБанком. Зокрема, ІБД дозволив здійснення очевидно шахрайських перерахувань на банківський рахунок в Ізраїлі, що був відкритий в IБД, і не вчинив жодних дій для відмови або блокування таких операцій, незважаючи на безліч очевидних критичних показників, які свідчили про шахрайський характер таких переказів та відмивання коштів.

Як свідчення суттєвої стурбованості щодо надання відповідей за вчинені дії, ІБД вживав спроби уникнути або щонайменше відкласти належний розгляд вимог ПриватБанку. Зокрема, ІБД звернувся до ізраїльського суду з клопотаннями про відхилення позову або зупинення його розгляду до винесення рішень по суті у справах за позовами, поданими ПриватБанком в Англії та США. ПриватБанк активно заперечував проти задоволення цих клопотань. У грудні 2020 року, Окружний суд м. Тель-Авіва відмовив у задоволенні таких клопотань ІБД в повному обсязі. В подальшому, ІБД оскаржив це рішення у Верховному суді Ізраїлю.

26 березня 2021 року, Верховний суд Ізраїлю виніс важливе рішення, яким відмовив у задоволенні апеляційної скарги ІБД та підтвердив право ПриватБанку на відкритий розгляд справи судом по суті в повному обсязі. Своїм рішенням Верховний суд Ізраїлю залишив без змін рішення Окружного суду, згідно з яким позов ПриватБанку до ІБД повинен розглядатися у повному обсязі та не повинен бути відхилений або зупинений, всупереч тому, що вимагав ІБД.

ПриватБанк задоволений, тим що, відхиливши апеляційну скаргу ІБД, ізраїльський суд вкотре виніс рішення на його користь, чим визнав важливість розгляду позову Банку без невиправданих зволікань та без прив'язки до інших справ за його позовами, що знаходяться на вирішенні судів Англії та США, які стосуються інших збитків, понесених ПриватБанком у зв'язку з іншими шахрайськими схемами, аніж ті, щодо яких було подано позов в Ізраїлі. Тепер ІБД зобов’язаний подати заперечення проти позову ПриватБанку, чого він досі намагався уникнути, і надати пояснення, що сталося з незаконно виведеними з ПриватБанку коштами у розмірі більше ніж 600 млн дол. США після їх перерахування на банківський рахунок в ІБД.

ПриватБанк переконаний, що так само як і ІБД, колишнім власники та іншим відповідачам у справі доведеться відповісти за вчинене перед ізраїльським судом, масштаб їхніх шахрайських дій стане відомим широкому загалу, а ПриватБанк отримає відповідне фінансове відшкодування.

Оцените пост:

11111