Прокуратура викликає правління ПриватБанку на допит за сумнівними виконавчими провадженнями про виплату 250 млн дол офшорним компаніям Суркісів - 5.0 out of 5 based on 1 review

10 червня 2020 року члени правління ПриватБанку отримали повістки на допит до Прокуратури міста Києва за фактом невиконання рішення суду про виплату офшорним компаніям, пов'язаним з братами Суркісами, більше 250 млн дол депозитів, конвертованих в капітал банку під час його націоналізації.

Як повідомила прес служба банку, повістки на допит були відправлені всім членам правління банку прокурором відділу процесуального керівництва прокуратури м.Києва А. Столярчуком. При цьому, документи були оформлені з численним процесуальними порушеннями і датовані "заднім числом" 27 травня з вимогою з'явитися в прокуратуру 5 червня 2020 року.

Як відзначається в повідомленні прес-служби банку, виклик на допити керівництва ПриватБанку за фактами невиконання сумнівних виконавчих проваджень, ПриватБанк розцінює як чергову спробу тиску на банк з боку осіб, пов'язаних з його колишніми власниками.

Нагадаємо, за підсумками рішення Київського апеляційного суду від 15 квітня 2020 року у справі № 757/7499/17-ц про фактично стягнення з ПриватБанку більше 250 млн дол США на користь офшорних компаній, пов'язаних сім'єю Суркісів, державний виконавець відкрила проти банку 6 нових проваджень. При цьому, подані в рамках виконавчого провадження скарги ПриватБанку на незаконність таких дій фактично були проігноровані Печерським районним судом м.Києва, а відповідне звернення до Міністерства юстиції залишилося без відповіді.

Також ПриватБанк звернувся із заявою до державної виконавчої служби про повернення виконавчих документів за заявами шести компаній, пов'язаних з братами Суркісами, через наявні обставини підробки документів, за якими були відкриті такі виробництва.

Вже 15 червня 2020 Велика палата Верховного Суду продовжить розгляд іншої справи за позовом сім'ї Суркісів, а саме про скасування рішення НБУ щодо визначення членів сім'ї Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами та про визнання недійсними договорів обміну їх депозитів обсягом 1 млрд грн на акції додаткової емісії ПриватБанку у час націоналізації (bail-in). Важливо відзначити, що рішення Суду щодо статусу пов'язаності сім'ї Суркісів не впливають на рішення НБУ про націоналізацію і про обмін коштів вкладників на акції банку (Бейл-ін).

Оцените пост:

11111