Український малий бізнес може втратити доступ до сучасних платіжних технологій та піде в тінь - 5.0 out of 5 based on 1 review

Понад 119 тисяч підприємців та точок малого бізнесу можуть втратити доступ до сучасних платіжних технологій та можливості отримувати оплату безготівково, якщо парламентов буде ухвалено законодавчі акти про неринкове регулювання комісій банківського еквайрингу, які лобіюють представники великих торговельних компаній.

Як заявив заступник голови правління ПриватБанка Разван Мунтеану, примусове зниження рівня комісії банків за безготівкові платежі зробить збитковими роботу POS-терміналів у невеликих торгових точках та у підприємців, що змусить банки скорочувати мережу #cashless саме для малого бізнесу. Що негативно вплине на розвиток цього сектору економіки, так як з втратою можливості приймати платежі картками підприємці втрачають також можливості продажу товарів в кредит та розстрочку, та зіткнуться із значним зниженням товарообігу.

Банки будуть змушені відключити українцям Apple Pay

Зокрема, за нормами, які закладені у законопроектах Ради, для банків збитковими будуть POS-термінали в торгових точках, з обігом меншим за 33 тис. грн на місяць. Також вітчизняний ринок платежів втрачатить сотні мільйонів гривень інвестиції банків у його розвиток - лише ПриватБанк планував протягом 2021-2022 років вкласти 620 млн грн інвестицій у оновлення 169 тис. терміналів, что складає 46% всій мережі еквайрингу банку.Negativnі naslіdki Ekvajring

Законодавче регулювання вартості еквайрингу коштуватиме бюджету щонайменше 4 млрд на рік

У разі ухвалення парламентом законопроектів щодо неринкового механізму регулювання інтерчейндж та комісії еквайрингу, які активно лобіюються великими торговельними компаніями, прямі втрати держбюджету становлять щонайменше 4 млрд на рік. Як повідомив заступник голови правління ПриватБанку Разван Мунтеану, прогнозоване зменшення прибутку банку становитиме до 5,3 млрд грн на рік, що коштуватиме державі, як власнику ПриватБанку, щороку 3,3 млрд грн дивидентів.

На думку топ менеджера найбільшого українського банку, застосування не ринкового підходу до регулювання комісії призведе до значного падіння кількості та обсягу безготівкових операцій - з 55,2% до 25, 6%, та відповідно, зростанню готівкових, шо зведе нанівець зусилля держави щодо фіскалізації бізнеса. Прямі втрати бюджету від недоотриманих податків становитимуть ще майже 1 млрд грн на рік.

Negativnі naslіdki Ekvajring2

За словами Развана Мунтеану, ПриватБанк та інші провідні банки виступають категорично проти неринкового регулювання одного з найбільш розвинених в Україні банківського та платіжного ринків та пропонують еволюційне та гармонійне регулювання ринку еквайрингу банками та платіжними системами.

“Ми не сприймаємо шантаж та тиск з боку лоббі великих рітейлерів, та пропонуємо відкрите та прозоре інформування ринку щодо обсягів та середніх розмірів комісій еквайрингу та інтерчейнджу, обсягів готівковий та безготівкових платежів, обсягу інвестицій в розвиток та підтримку платіжної інфраструктури, інновацій та програм лояльності для споживачів, - заявив Разван Мунтеану.

Оцените пост:

11111