Правовий або, як його ще називають, юридичний аудит ( Due Diligence ) – аналіз правового забезпечення підприємства, в процесі якого здійснюється перевірка внутрішньої та договірної документації на відповідність її правовим нормам. Він включає також аналіз відповідності реєстраційних документів підприємства, легітимність призначення керуючих органів та їхньої діяльності.

В залежності від потреб клієнта та об'єкту юридичного дослідження, правовий аудит може охоплювати як повний аналіз юридичної діяльності підприємства чи будь-якого іншого об'єкту нерухомості, так і окремих його складових. Комплексне проведення правового аудиту з профілактичною метою дозволяє уникнути трудових спорів, проблем у судових процесах, унеможливити зазіхання на майно тощо.

Процедура проведення правового аудиту включає попереднє обумовлення замовника та аудиторської компанії щодо обсягу роботи, її етапів та завдань. Після цього сторони підписують договір про надання аудиторських послуг та угоду про конфіденційність. Наступним етапом є власне проведення процедури аудиту, термін якої залежить від охоплення аудиту та поставлених завдань. Кінцевим етапом аудиту є оформлення звіту щодо виконаних робіт, формування переліку виявлених в процесі аналізу порушень у документації та внесення рекомендації щодо їх усунення.

Щодо самої процедури проведення юридичного аудиту, то вона може проходити за певним планом робіт:

  • Збирання інформації про продівця об'єкту;
  • Огляд історії підприємства з правової точки зору;
  • Аналіз законності створення, володіння та виеонання операцій будь-якого типу над об'єктом дослідження;
  • Висновки проведеної роботи щодо недоліків діяльності компаній та написання рекомендацій для замовника послуг.

Всі ці етапи є узагальненим процесом аналізу компаній, підприємств та іншої нерухомості. Для кожного клієнта складається індивідуальний аудит, так як кожний об'єкт нехухомості має свої особливості правового розвитку.

Вартість правового аудиту повністю залежить від завдань та об’єму проведеної роботи. Втім, якщо комплексний правовий аудит передує підписанню договору із аудиторською компанією щодо юридичного аутсорсингу чи комплексного юридичного обслуговування, то така послуга є безкоштовною, позаяк має ознайомлювальну (ввідну) мету.

Детальніше про правовий аудит та його роль у розвитку бізнесу читайте на dlab.com.ua

Оцените пост:

11111