2 січня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/18214/19 за позовом Олександра Дубілета - колишнього глави правління Приватбанку (в період до націоналізації) та екс-міноритарного акціонера цієї фінустанови (був власником 2,7249% акцій) - до Фонду гарантування вкладів, Міністерства фінансів, Приватбанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку.
З аналогічними позовами в Госпсуд м. Києва в кінці грудня 2019 року звернулися й інші колишні топ-менеджери Приватбанку, які також володіли міноритарними пакетами акцій фінустанови, - у т.ч. екс-перший заступник глави правління Тимур Новіков (1,3625%), екс-перший заступник глави правління Олег Гороховський (0,3236%), екс-перший заступник глави правління Володимир Яценко (0,3229%), екс-заступник глави правління Тетяна Гур’єва (0,2422%), екс-заступник глави правління Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші.
Як випливає із судових матеріалів, колишні керівники Приватбанку в судовому порядку оскаржують в т.ч. операцію bail-in - примусову конвертацію їх депозитів у нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку, а потім зрештою з усіма “старими” акціями банку (загалом - 100%) були викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн.
У 2017-2018 роках вказані екс-топи Приватбанку вже зверталися з позовами до держави в Печерський райсуд м. Києва, однак тоді цей суд відмовився розглядати відповідні позовні заяви, в т.ч. висловивши думку, що такі спори - це компетенція судів господарської юрисдикції.
Як свідчать судові матеріали, в грудні 2019 року з позовами до Приватбанку та Міністерства фінансів у Госпсуд м. Києва звернулася також низка компаній, кошти яких теж потрапили під bail-in.