×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 418.

Приватний підприємецьСьогодні багато людей вирішують відкрити власний бізнес. Дійсно, приватне підприємництво – це річ, яка завжди дозволить мати копійку у кишені і при цьому не працювати на когось іншого. Але більшості людей здається, що стати підприємцем – дуже важко. Чи справді це так?

Виявляється, сьогодні стати державним підприємцем може не кожна людина. Це не дозволено державним службовцям, працівникам міліції і будь-яких урядових органів. Та звичайній пересічній фізичній особі в принципі нічого не заважає почати власний бізнес.

Як стати приватним підприємцем?

Це можна зробити безпосередньо або в режимі онлайн. В першому випадку реєстрація фізичної особи підприємця проходить так: людина звертається до державного реєстратора, державної адміністрації, органу місцевого самоврядування з певним пакетом документів. У другому випадку людина просто заходить на спеціальний портал і, дотримуючись інструкцій, проходить процес подачі заявки. Треба пам’ятати, що при особистій подачі документів людина повинна обов’язково пред’явити паспорт. При електронній подачі це непотрібно робити, але потрібен нотаріальне засвідчення підпису, проставленого на реєстраційній картці.

Які документи повинна зібрати особа, що хоче стати приватним підприємцем? Це заява про державну реєстрацію. Нерідко разом з нею подається і заява про обрання системи оподаткування спрощеного типу або заява про обрання загальної системи оподаткування. Це всі документи, які повинна надати особа. Вимагати більший пакет документів сьогодні заборонено законом.

Чого влада може відмовити в реєстрації? Причин на це декілька. По-перше, якщо особа подає документи на реєстрацію, а права стати приватним підприємцем немає. По-друге, якщо людина має погану репутацію і про це записано в Єдиному державному реєстрі. Також якщо в реєстрі написано, що людина вже є приватним підприємцем, другий раз її підприємцем не зроблять. По-третє, якщо на фізичну особо розповсюджуються законодавчі обмеження.

Якщо людині відмовляють, їй зазвичай оголошують причину відмови і повертають отримані документи. Звісно, після відмови можна усунути проблеми, які виникли під час реєстрації, усунути минулі помилки і другий раз віднести документи у певний орган. Якщо фізичній особі здається, що у реєстрації  їй відмовили необґрунтовано, вона може звернутися до суду і поборотися за власні права.

Загалом вже після доби після подачі документів людина отримає позитивну чи негативну відповідь.

Оцените пост:

11111